Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii najważniejszy dla katolików czas Wielkiego Tygodnia. Jest świętem upamiętniającym triumfalny wjazd do Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia w naszej parafii podczas Mszy św. o godz.11.30 odbyła się uroczysta procesja z palmami. Są one symbolem gałęzi palmowych, które witający lud rzucał przed Jezusem wjeżdżającym na ośle do Jerozolimy.
Koła Gospodyń Wiejskich z Zagród i Przybysławic oraz dzieci z oratorium na tę uroczystość własnoręcznie wykonały piękne, okazałe palmy, bogato ukwiecone, misternie plecione, majestatyczne. W tradycji chrześcijańskiej palma wielkanocna jest symbolem męczeństwa i triumfu – Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz nieśmiertelności duszy. Procesja z Palmami przekazuje więc bardzo głębokie wartości religijne.
Tego dnia podczas każdej Mszy św. była odśpiewana Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Ks. Michał Jędrzejski, Leszek Łuczywek oraz Zbigniew Kolibski godnie odśpiewali Mękę Pańską, dzięki czemu każdy z uczestników liturgii jeszcze raz uświadomić sobie w jaki sposób dokonało się nasze Odkupienie. Po niej nastąpiła chwila ciszy i skupienia, która stworzyła przestrzeń do osobistej refleksji. Komunia święta, będąc wyrazem jedności ludu Bożego oraz zjednoczenia z Chrystusem, stała się niejako początkiem przezywania Wielkiego Tygodnia.
Jednocześnie na całym świecie obchodzimy też Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.
Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu w Archikatedrze Lubelskiej rano odprawiona została Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów Archidiecezji. Natomiast w naszej parafii Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się o godz. 17.00, którą koncelebrował ks. Kan. Marian Szuba wraz z ks. Michałem Jędrzejskim.
W ważnych chwilach naszego życia odnawiamy wiarę i przyrzeczenia złożone na chrzcie św. Podczas liturgii Wielkiego Czwartku obecne były również dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Wraz z rodzicami i bliskimi trzymając świece zapalone od Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Jezusa dzieci wypowiadały słowa wyznania wiary i wyrzeczenia się złego ducha. Jest to kolejny akt, przybliżający je do włączenia do wspólnoty eucharystycznej Kościoła.
Wyrazem wdzięczności za posługę w naszej wspólnocie parafialnej były kwiaty, które otrzymali nasi duszpasterze wraz z bukietem serdecznych życzeń.
Na zakończenie liturgii nastąpiło procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy, która jest symbolem uwięzienia Jezusa Chrystusa przed śmiercią.
Wielkopiątkowe uroczystości rozpoczęła chwila ciszy i modlitwy. Centralnym momentem była Liturgia Męki Pańskiej poprzedzona nabożeństwem Drogi Krzyżowej poprowadzonej przez Radę Parafialną. Liturgia zaprosiła nas do rozważania biblijnego opisu męki Pańskiej.
Po uroczystej modlitwie powszechnej nastąpiła najważniejsza część – Adoracja Krzyża – a po komunii św. przeniesiono Pana Jezusa w monstrancji do Grobu Bożego. Trwała tam adoracja przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
W tym dniu obecni byli kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami, jako dopuszczenie do sakramentu bierzmowana.
Wieczorne uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczęły się od Liturgii Światła, gdzie nastąpiło poświęcenie ognia, zapalenie i uroczyste wniesienie paschału. Następna częścią było podniosłe odśpiewanie przez ks. Michała Jędrzejskiego Orędzia Wielkanocnego a po nim dłuższa liturgia słowa. Po kazaniu nastąpiła Liturgia Chrzcielna.
Tradycją Wielkiej Soboty było również poświecenie pokarmów wielkanocnych.
W Niedzielę Wielkanocną o 6 rano odbyła się uroczysta Msza Rezurekcyjna połączona z procesją, w której uczestniczyli wierni naszej parafii oraz goście przybyli na Święta Wielkanocne.
Procesja rezurekcyjna z figurą Zmartwychwstałego, sztandarami i radosnym śpiewem wielkanocnych pieśni, przy biciu wszystkich dzwonów była uroczystym i publicznym obwieszczeniem światu, że Chrystus zmartwychwstał, że pieczęć, straż i skała oraz kłamstwa faryzeuszów, propaganda ateistów, wrogość świata prześladującego świadków Zmartwychwstania na nic się nie zdały. Chrystus żyje! A my świadczymy o tym swoją radością, modlitwą, śpiewem i całym życiem.
Po zakończeniu procesji przeżywaliśmy radość ze Zmartwychwstania Chrystusa celebrując uroczystą Mszę Świętą