Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Jak co roku, dnia 15 sierpnia obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W Polsce i w krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą, jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. Wtedy też wierni przynoszą do Kościoła bukiety płodów ziemi: zioła, warzywa, kwiaty.

Podczas uroczystej Mszy Św. sprawowanej przez ks. kan. Mariana Szubę parafianie dziękowali Matce Bożej za urodzajny rok, zachowanie od klęsk oraz za tegoroczne plony.

Przedstawiciele miejscowości Zagrody i Przybysławice przygotowali piękne wieńce dożynkowe z tegorocznych plonów, które zostały złożone w kościele.

Zwieńczeniem Mszy Św. była procesja wokół Kościoła, w której także niesiono wieńce dożynkowe.

Uczestnictwo w uroczystości Wniebowzięcia NMP pozwala nam doświadczyć bliskości Maryi. Jest Ona bowiem obecna w naszych myślac i modlitwach, w słowach, w słowach i pieśniach. Niech nasze podobieństwo do Maryi znajduje wyraz w dawaniu światu Boga.