Relikwie J.M. Vianney

Św. Jan Maria Vianney

„Dobry pasterz, pasterz według Bożego serca jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może dać parafii i jednym z najcenniejszych darów Boga i Jego miłosierdzia.” Św. Jan Maria Vianney W sobotę, 6 lutego 2010 roku nasza parafia przeżywała uroczystość nawiedzenia relikwii św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, a od czerwca 2009 roku, decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI, szczególnego orędownika wszystkich kapłanów. W naszym Kościele, po każdej Eucharystii mogliśmy wsiąść udział w nabożeństwie ku czci świętego proboszcza z Ars i ucałować Jego relikwie. Peregrynujące relikwie pochodzą z parafii pw. św. Jana Marii Vianneya w Polichnie i wędrują po lubelskiej archidiecezji od października 2009 roku. Ostatnie świątynie przyjmą relikwie świętego w czerwcu br. Obecność relikwii w naszej parafii zgromadziła wielu ludzi, którzy pragnęli modlić się o świętość kapłanów a także o nowe powołania kapłańskie i misyjne. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski poprzez obecność świętego kapłana z Ars w naszej garbowskiej świątyni w Jego relikwiach. Jednocześnie prosimy przez wstawiennictwo świętego z Ars: „Święty Janie Mario Vianneyu, z podziwem wspominamy Twoje oderwanie się od rzeczy doczesnych, głęboką pokorę i akceptację upokorzeń, Twoje męstwo w przeciwnościach i aktach szatana; Twoje współczucie dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla chorych, ubogich i grzeszników. Przyjdź z pomocą kapłanom z naszej parafii w dążeniu do nabycia tych cnót, którymi Ty na co dzień żyłeś, tak aby mogli stać się kapłanami według Bożego serca.”