Odpust parafialny 2011

Do przeżywania tej uroczystości przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Najpierw przypominaliśmy sobie, że odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty, i że spełniając warunki określone przez Kościół, możemy korzystać z tego dobra, jakiego udziela nam Kościół. Uroczystości odpustowe rozpoczęliśmy w sobotę Mszą św. na cmentarzu parafialnym, obrjmując pamięcią naszych bliskich zmarłych. Sumie odpustowej w intencji parafian w dniu 9 października 2011 roku przewodniczył ks. dr Wojciech Pęcherzewski – Kanclerz Kurii Metropolitarnej w Lublinie, który jednocześnie wygłosił homilę nawiązującą do Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny. Blasku i radości całej uroczystości dodała obecność ks. dziekana Aleksandra Plewika z Nałęczowa, który jednocześnie koncelebrował Mszę św. oraz wielu kapłanów naszego dekanatu. Piękna liturgiczna oprawa tej uroczystości to zasługa także pana organisty i chóru parafialnego, całej asysty liturgicznej (pań od feretronów, panów od baldachimu, sztandarów, chorągwi). oraz niezawodnych od lat, ministrantów. W tak ważnym dla Parafii wydarzeniu obecny był poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jan Łopata wraz z małżonką oraz Wicestarosta lubelski Robert Wójcik. Po Mszy św. odbyła się wspaniała procesja Eucharystyczna, okazja do zamanifestowania swojej wiary.