Wniebowzjęcie N.M.P. 2012

15 sierpnia w Kościele Katolickim obchodzi się jedno z najważniejszych świąt maryjnych: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce nazwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej.

W naszej parafii, tego dnia, o godz. 11.30 parafianie licznie zgromadzili się na uroczystej Mszy św. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił ks. Stefan Orzeł, który przed laty pracował w garbowskiej parafii.

Do ołtarza przyniesiono wieniec dożynkowy wraz z chlebem jako dziękczynienie za tegoroczne plony.

Wieniec symbolizujący świecę i serce wykonały przedstawicielki miejscowości Przybysławice: Sabina Krajewska oraz Małgorzata Poleszak.

Pod koniec Eucharystii wyruszyła procesja wokół Kościoła a następnie ksiądz celebrans poświęcił przyniesione przez wiernych naręcza kłosów zbóż, kwiatów i ziół.