Kolonie w Mikoszewie 2013

Jak co roku w pierwszych dniach wakacji grupa dzieci i młodzieży  z Garbowa – Cukrowni miała możliwość z korzystania z letniego wypoczynku. W dniach od 29 czerwca do 10 sierpnia 42 osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa Cukrowni uczestniczyła w koloniach zorganizowanych przez Parafię i KSM. w ośrodku św. Wojciecha w Mikoszewie koło Gdańska. Wychowawcami na obozie szkoleniowo wypoczynkowym byli Ks. Marian Szuba, P. Zofia Górecka,  P. Małgorzata Leszek.

Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, przyjmowaliśmy Komunię Świętą, zwiedzanie budowli sakralnych było połączone z modlitwą, co potęgowało wrażenie na małych i większych pielgrzymach. Mieliśmy między innymi okazję zobaczyć : Gdańsk, Gdynię, Sopot, Oliwę, Krynicę Morską, Frombork, Sztutowo, Jantar, Stegna.  Uczestnicy mieli okazję popłynąć statkiem po porcie, oraz z Krynicy Morskiej do Fromborka.

Dobra organizacja wypoczynku umożliwiła uczestnikom, oprócz zwiedzania najbardziej popularnych i atrakcyjnych miejsc, kąpiele morskie i słoneczne. Także w trakcie drogi powrotnej nie zabrakło atrakcji. Młodzi wędrowcy mieli możliwość zwiedzania przepięknego starego miasta w Toruniu. Po czterogodzinnym zwiedzaniu ruszyliśmy do domu, aby o godz. 22,00 spotkać się z ukochanymi rodzicami. Dwa tygodnie spędzone nad morzem minęły bardzo szybko – dla wielu uczestników  zbyt szybko. Dlatego tegoroczne kolonie pozostaną w naszej pamięci, aby tam kiedyś jeszcze powrócić.