NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Bóg zapłać P. Zbyszkowi Kolibskiemu, P. Mariuszowi Filipiakowi,  P. Leszkowi Łyczywkowi  i P. Bolesławowi Żuchowskiemu za odśpiewanie opisu Męki Pańskiej. Bóg zapłać za piękne palmy Kołom Gospodyń.
  2. Już po raz siódmy dzisiejszego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia. Tydzień temu mieliśmy okazje ucałować relikwie rodziny Ulmów. Dla nas jest to okazja, aby modlić się o pokój, zgodę, pojednanie między narodami oraz o to, by w drugim człowieku umieć zobaczyć swojego bliźniego, któremu należy okazywać miłość i szacunek.
  3. W kalendarzu liturgicznym w najbliższy poniedziałek 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia. Zamówione Msze święte odprawią się jutro o 7,30 i 8,00.
  4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.
  5. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18,00. Na którą także zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami i chrzestnymi. Adoracja w ciemnicy do godz. 22,00.
  6. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Droga Krzyżowa godz. 17,00, a następnie adoracja krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Zapraszam młodzież idącą do Bierzmowania wraz z rodzicami. Adoracja grup parafialnych jak i indywidualna do godz. 24,00.Młodzież jak i dorośli  przez piątek wieczór i sobotę adoruje Najświętszy Sakrament w wartach strażackich i dziewczęta jako płaczące niewiasty.
  1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje, więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Liturgia ognia i wody o godz. 18,00. Proszę, więc wszystkich, jak co roku, aby zabrali ze sobą na liturgie świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, oraz wodę do poświęcenia. Adoracja do godz. 20,00.
  2. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w Kościele 8,00 , 10,00 , 12,00. w Przybysławicach na starej wsi 8,45, przy kaplice u Państwa Wochów 8,55, i u Państwa Paczków przy krzyżu 9,05.
  3. Rezurekcja w Wielką Niedzielę o godz. 6,00 i procesja wokół Kościoła. Zapraszam do procesji dzieci, młodzież Radę parafialną jak i dorosłych o czynny udział w procesji. Msza św. tego dnia jeszcze o godz. 11,30 i 16,00.
  4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pana Jezusa. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Skorzystajmy z prasy katolickiej tego tygodnia. Zachęcam wszystkich do Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
  6. Chrzest w naszej parafii w Wielka Sobotę i w Wielki Poniedziałek. Zapraszam do spisania aktu chrztu do środy włącznie.
  7. Bóg zapłać za ofiary na Kwiaty do grobu Pana Jezusa: bezimienna z Zagród – 50 zł, bezimienna z Przybysławic – 50 zł. Bezimienna z Zagród – 100 zł, Bezimienna – 100 zł, Bezimienna z Przybysławic – 100 zł, Bezimienna z Przybysławic – 100 zł, Bezimienna z Zagród – 50 zł, Od Koło Różańcowego z Przybysławic P. Teresy Rodzik – 200 zł. P. Miazkowie z Bloków- 100 zł.
  8. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne paschaliki, cukrowe baranki. Dziękujemy również za włączenie się w akcję „Jałmużna postna”  puszki przy wyjściu z Kościoła. Trwa jeszcze akcja pomocy dzieciom z Małego Księcia ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci z Oratorium.
  1. W związku z kończącym  się okresem grzewczy radni naszej parafii zbiorą drugą ratę na centralne ogrzewanie po 30zł. Zbiórka odbędzie się po świętach. Wszystkim za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. Na dzisiejszą niedziele do sprzątania Kościoła były wyznaczone rodziny z Zagród ul. Cicha 5 I, II, III klatka. Na zaproszenie odpowiedziały rodziny: Miazków, Skoczylasów, Gonciarzów, Ziółkowskich, Gajewskich, Klocków, Żurmanów, Nakoniecznych, Zarzeków, Bartników, Wojciechowiczów  z całego serca Bóg zapłać za sprzątnięcie Kościoła i ofiarę 110 zł. Na sobotę zapraszam rodziny z Zagród ul. Cicha  5 IV i V klatka.
  3. Zmarł ś. p. Adamkowski Mieczysław z bloków pogrzeb w środę o godz. 13,30.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.