Święto parafii 2017

Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018 Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018 Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Wszyscy znamy życie toczące się w parafii. Ludzie przychodzą, modlą się, pomagają w upiększaniu świątyni, poświęcają swój czas, angażując się w różne prace, podejmują trud współodpowiedzialności za dobra Kościoła. Są członkami Rad Parafialnych, różnych grup modlitewnych. W ten rytm codziennego życia co pięć lat wpisuje się jedno słowo: wizytacja.

To szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę.

Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018

Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji tak tez chcemy patrzeć na ten czas i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie.

W niedzielę 8 października przeżywaliśmy uroczystości odpustowe naszej parafii pw. Macierzyństwa NMP połączone z wizytacją biskupią.Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018

Jej celem było umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem parafii. Naszym gościem był ks. Bp. Mieczysław Cisło.

Tegoroczna wizytacja została poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Najpierw przybyli przedstawiciele poszczególnych wydziałów Kurii Diecezjalnej, którzy podsumowali duszpasterstwo, sprawy ekonomiczne oraz budowlane w parafii. Sporządzone protokoły zawierające odpowiednie wnioski zostały przekazane Księdzu Biskupowi. Odpowiednie sprawozdanie przedstawił także proboszcz, a tekst został potwierdzony podpisami członków rady parafialnej.

Ks. bp. Mieczysław Cisło wizytację rozpoczął od nieoczekiwanej wizyty na cmentarzu parafialnym jeszcze przed uroczystym powitaniem w świątyni, które nastąpiło o godz. 8.30 podczas pierwszej w tym dniu Mszy św. Na początku poszczególne grupy parafialne powitały serdecznie Księdza Biskupa, prosząc o Boże Błogosławieństwo i Boże słowo dla naszej parafii. Eucharystii sprawowanej wraz z ks. kan. Marianem Szubą przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Mieczysław.

Podczas Mszy św. dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. otrzymały z rąk ks. Biskupa różaniec wraz z zachętą do odmawiania modlitwy różańcowej.

O godz. 9.30 ks. biskup spotkał się ze świeckimi przedstawicielami parafii na plebanii. Każdy z zebranych mógł zabrać głos i podzielić się tym, czym na co dzień zajmuje się w parafii. Ksiądz Biskup natomiast przedstawił to wszystko, czym żyje w tych dniach diecezja.

Kolejnym punktem wizytacji była Msza św. o godz. 11.30, podczas której ks. Proboszcz dokonał sprawozdania parafii. Ksiądz Biskup wyraził swoją radość, że nie tylko pięknieje nasza materialna świątynia, ale przede wszystkim rozwija się jako wspólnota ludzi wierzących.

W darach ołtarza rodzice dzieci mających otrzymać sakrament Komunii św. złożyli ornat.

Biskup podziękował wszystkim za trud tworzenia wspólnoty parafialnej i zachęcił do dalszego kroczenia po ścieżkach wiary. Wizytacja była okazją do spotkania z Pasterzem i umocnienia wiary wszystkich, którzy w niej uczestniczyli.

Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018Odpust i wizyacja w Parafii Macierzyńswa NMP. Garbów - Cukrownia 2018