V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  3. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.
  5. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.
  6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione jak w niedzielę 8,30, 11,30, 16,00. Uroczystości gminne z okazji Konstytucji 3 maja w Garbowie. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15,00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy dziesiątkę różańca, powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych
  8. Dziś dzień radości dla dzieci klas IV, którzy przeżywają swoją rocznicę pierwszej Komunii świętej. Wszystkim dzieciom śle przepiękne życzenia, aby Chrystus błogosławił im w dalszej drodze ich życia i był ciągłą gwiazdą do której będą ciągle dążyć w swoim życiu.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej społeczności parafialnej będziemy mieli komunię świętą dzieci Klas III. Msze św. w naszym Kościele o godz. 8,30 10,30 Komunijna, 16,00. W sobotę od godz. 9,00 spowiedź dzieci, jak i rodziców.
  10. Serdeczne Bóg zapłać składam za sprzątnięcie i ubranie Kościoła tak zewnątrz jak i wewnątrz rodzicom dzieci klas IV, na przyszłą niedzielę zapraszam do sprzątnięcia Kościoła rodziców dzieci idących w tym roku do I szej Komunii świętej.
  11. Jest nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Zapraszam, więc wszystkich do skorzystania z prasy katolickiej.
  12. Bóg zapłać za ofiary na Kościół; Bezimienna – 100 zł, Bezimienna z Zagród – 50 zł. Bezimienna z Marianki – 50 zł,
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.